X

FOTO/ “Miss Afrika e Jugut” shpallet më e bukura e Universit


26-vjeçarja Zozibini Tunzi u kurorëzua Miss Universe 2019 në një konkurs të zhvilluar ditën e diel në Atlanta, Georgia. Ajo la pas 88 bukuroshe nga e gjithë bota duke zënë kështu vendin e parë.

Në vend të dytë ishte Miss Porto Rico, Madison Anderson dhe në vend të tretë Miss Meksika, Sofia Aragon.

“Jam rritur në një botë ku një grua që duket si unë, me llojin tim të lëkurës dhe llojin e flokëve të mi nuk u konsiderua kurrë e bukur,” tha ajo pas fitores së kurorës.


 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
“Trauma duhet të kalojë për të mos lënë pasoja në shëndetin mendor”- Këshilla ndihmëse nga mjekja psikiatre

Anila Tasho Hashorva Të gjithë jemi të tronditur nga tërmeti i 26 nëntorit. Frika që kaluam ishte normale dhe njerëzore,...

Close