X

E papritura te “Kënga Magjike”/ Publiku brohoret për Fifin, s’i bindet thirrjes së Eneda Tarifës, rrjeti ‘shpërthen’ në komente: Turp!“Kënga Magjike” mbrëmë u fitua nga këngëtarja Eneda Tarifa, me këngën  “Ma zgjat dorën”. Tarifa pas votave të këngëtarëve, jurisë dhe publikut mundi që të rrëmbejë çmimin e parë. Çmimin e dytë e mori Fifi, ndërsa të tretin u rendit këngëtarja Anxhela Peristeri.

Por çfarë ndodhi dje në këtë festival?

Teksa pritej të lexohej emri i këngëtarit fitues, gjithë salla brohoriste emrin e këngëtares Fifi. Pasi u përzgjodh Eneda Tarifa si fituese, gjithë spekatatorët u zhgënjyen dhe nuk kanë munguar edhe komentet në rrjetet sociale kunda këtij festivali.  Komentuesit theksojnë se e vetmja fituese e djeshme ishte këngëtarja dhe se ky vendim është një turp.

Theksojmëse në fund, pasi iu dha çmimi Eneda Tarifas, ajo i  kërkoi në fund publikut që të gjithë bashkë të këndonin këngën e saj por ata në kor kërkonin sërish Fifin. Kjo e fundit fillojë të qante. Këngëtarja Fifi në këtë festival mori 300 pikë.

Komentet:

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LIFESTYLE
Eneda Tarifa shpallet fituese e festivalit ‘Kënga Magjike’

Eneda Tarifa është fituesja e festivalit “Kënga Magjike 2019”. Pas votimit të artistëve, jurisë dhe publikut triumfoi kënga “Ma zgjat...

Close