X

Braçe njofton anullimin e ‘Milot-Balldren’/ Spaho: Plani me tri pika i Bashës, shpëtimi juaj

Pas deklaratës së sotme të zv/kryeministrit Erion Braçe, i cili nga një studio televizive dha lajmin se koncensioni për aksin rrugor Milot-Balldren është anulluar, vjen reagimi nga nënkryetari i PD, Edmond Spaho.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Spaho referuar edhe planit 3-pikësh të publikuar nga kreu i opozitës Lulzim Basha, shprehet se anullimi i “PPP”-ve është shpëtimi i vetëm për qeverinë pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit.

“Ja pra që opozita dhe zoti Basha kanë të drejtë. Po të mbani mendjen të ftohtë dhe t’ju sundojë realizmi, plani prej tre pikash i zotit Basha është shpëtimi juaj. Vlerësimi sa më pare i dëmeve të jep mundësi te dish nevojat dhe të fillosh nga rikuperimi i tyre. Financat janë thelbësore në ketë proces sepse asgje nuk ndërtohet me urata”, shprehet Spaho.

Reagimi i plotë i Edmond Spahos:

Ja pra qe opozita dhe zoti Basha kane te drejte. Po te mbani mendjen te ftohte dhe tju sundoje realizmi, plani prej tre pikash i zotit Basha eshte shpetimi juaj. Vleresimi sa me pare i demeve te jep mundesi te dish nevojat dhe te fillosh nga rikuperimi i tyre. Financat jane thelbesore ne kete proces sepse asgje nuk ndertohet me urata. Per te marre ndihme nga jashte duhet se pari te mobilizohen burimet e brendeshme. Mundesia e vetme per kete jane anullimi i koncensioneve. Pas rruges Milot- Balldre duhet anulluar rruga Orikum-Dukat, 80 milion euro per 14 km rruge.

Koncensioni i check-up eshte me i thjeshti per tu anulluar sepse Vilma eshte ushtare e partise, me kete koncension eshte abuzuar dhe jam i sigurte qe te gjithe shqiptaret jane te gatshem qe parate e ketij palo kontrolli te shkojne per zhdukjen e pasojave te termetit.

Nese ne do mobilizojme me seriozitet burimet e brendeshme, bota do na ndihmoje pa kufizim, por qe te bejme kete duhet te ndahemi nga oligarket.

Plani 3-pikësh, i publikuar nga Lulzim Basha për përballimin e pasojave të tërmetit:

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Interi nuk ia del dot ndaj Romës, kryesimi përsëri në rrezik

Roma ka ndalur marshimin e Interit kryesues të Serisë A, duke bllokuar skuadrën e Antonio Kontes në një barazim pa...

Close