X

Ndodhi tërmet i dytë, Agron Tufën e detyruan të braktiste vendin, kur do ndjeheni o njerëz?


Nga Bardhyl Londo/

Termeti i dyte ndodhi: Agron Tufen, nje nga shkrimtaret me te talentuar shqiptare e detyruan te braktise atdheun e tij te dashur per te cilin ka bere aq shume. Shqiperia thyen keshtu nje tjeter rekord famekeq:

nje shkrimtar nga me te njohurit ne periudhen postdiktatoriale detyrohet te kerkoje strehim politik ne nje vend tjeter per te siguruar jeten e femijeve te tij. Tani le te dale kryeministri dordolec dhe shakaxhi dhe te deklaroje: e cfare ka ketu? Kjo ndodh dhe ne Kroaci dhe ne Bullgari…

Per cudi pas ketij termeti te dyte heshtin shkrimtaret, heshtin organizatat e tyre, hesht. PEN KLUBI.

Po kur do te ndjeheni dhe organizoheni o njerez?

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BLOG
Më mirë një fake news në portal dhe një budalla në facebook, se një DIKTATURË!

Nga Andi Bejtja ,Pas JOQ i erdhi radha dhe Dosja.Al te dale faqe e bardhe..bosh... Arsyet gjenden, sidomos kur thenia...

Close