X

Sherr i madh në studio/ Ngjela: Ku merr vesh ti moj zonjë nga tregu? Vasili: O zot, sa i pa edukatë je!

Një sherr mjaft “kuptimplotë”, ka ndodhur mbrëmjen e sotme në emisionin e Eni Vasilit, mes moderatores dhe Spartak Ngjelës.

Gjatë diskutimit për propozimin që qytetarët e pastrehë, të futen në banesat që janë aktualisht bosh në Tiranë dhe Durrës, avokati nisi një shpjegim të gjerë ekonomik dhe me pretendimin që ka, për diturit absolute, në çdo fushë të jetës, ai deklaroi se moderatorja nuk kupton asgjë nga tregu dhe se duhet të dëgjojë ligjërimin e tij, pa e hapur gojën fare.

Debati:

Spartak Ngjela: Më lini moj të flas, se nuk e njihni ju zonjë fare tregun.

Eni Vasili: Mirë vazhdo avokat se vetëm ti di çdo gjë. Po na bën sikur po jep zgjiidhjen e shekullit.

Spartak Ngjela: Zonjë, po flasim kush do t’i blejë, shteti nuk humbet. Kupton, nuk po më ndjek. Janë 300 milionë euro, hidhen në treg, pronari i përdor në treg.

Eni Vasili: Këtë gjë thoshte dhe materiali jonë filmik.

Spartak Ngjela: Dale moj, lëre materialin, materiali thotë, më tregon materialin.

Eni Vasili:O zot, njeri më pa edukatë nuk kam parë!

/TPZ.al/

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Koncesionet e oligarkëve/ Ku doli Rama bllof me fondet për tërmetin

Sa më shumë ftohen gjakrat pas tragjedisë së 26 nëntorit, aq më tepër po diskreditohet Edi Rama si një kryeministër...

Close