X

Më mirë një fake news në portal dhe një budalla në facebook, se një DIKTATURË!

Nga Andi Bejtja

,Pas JOQ i erdhi radha dhe Dosja.Al te dale faqe e bardhe..bosh…

Arsyet gjenden, sidomos kur thenia e nje gazetari prane pushtetit se ” portalet jane termet me i madh se termeti me 51 viktima” jane logo e stampuar ne bluzen e Kryeministrit…

Ndaj, do i vije radha edhe te tjereve, kur vete Kryeministri ecen rrenojave mes kamerave me shume duke mallkuar portalet dhe median, se sa ata politikane, ndertues, seksere, te babezitur, ( perfshi dhe veten) per kete fatkeqesi qe duhej te ishte te pakten dhjete here me e vogel.

Pavaresisht, disa abuzimeve te pjeshme, portalet ne kete vend ku pjesa me e madhe e TV- ve kane programcionin e ERTV, portalet dhe rrjetet sociale kane qene, jane e do te jene nje ishull i pazevendeueshem lirie.

Ndaj me mire nje budalla me shume ne Facebook, a nje Fake News ne nje Portal, se sa nje Diktator me imunitet ne kohe fatkeqesish natyrore….

Sa me shpejt ta kuptojme kete, aq me shpejt do e kuptojme se sot nuk mjafton vetem te raportosh, por dhe te flasesh te flasesh per te mbrojtur keto ishuj lirie qe po u fundosen nje nga nje sot, veshtire te rilindin me vone.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, BLOG, LAJME
Një lajm i panevojshëm i prokurorisë dhe lajmi i vërtetë i munguar prej saj!

Nga Luan Rama Një lajm i panevojshëm i prokurorisë dhe lajmi i vërtetë i munguar prej saj! Pak më parë...

Close