X

“I mblodha për Shqipërinë!” Labinot Tahiri tregon vlerën që siguroi për të prekurit nga tërmeti


Kanë kaluar gjashtë ditë nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit ku humbën jetën 51 viktima dhe u plagosën 900 të tjerë.

Ndërkohë personazhet e njohura gjatë këtyre ditëve kanë ndihmuar dhe janë solidarizuar me të prekurit nga tërmeti.

Jo vetëm artistë shqiptar por edhe nga trevat e tjera shqiptare, personazhet e njohur janë bërë bashkë për t’u ardhur në ndihmë të prekurve nga tërmeti.

Së fundmi përmes një postimi në rrjetet sociale, këngëtari i njohur Labinot Tahiri ka treguar se për këtë rast tragjik që preku Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, ai ka mbledhur 10 mijë euro në mënyrë që t’iu vijë në ndihmë të prekurve nga tërmeti, në Durrës, Thumanë dhe Lezhë.

Postimi i plotë:

NJOFTIM I MIRË!!

10.000 Euro i mblodha për Shqipêrinë!

Radha e tretë qysh nga rasti vershimeve në Shkodër, ku së bashku me Shqiptarët gjithmonë u mobilizuam!

Po ashtu 2000 € premtova që do i ndaj pêr familjen Abazi në Gjilan, ku nesër do ua dergoj në llogarinë e tyre, këtë e thash edhe në emisionin; “Një kafe me Labin!
Faleminderit për përkrahjen nga të gjithë!

Zoti ju bekoftë.

Vazhdojmë me rastet e rënda në Kosovë që quhet LEUKEMIA E KANCERI E TË TJERA……dhe fëmijët që na presin që t’i shërojmë…!

Zoti e baft mirë.

Labi-FKSH

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LIFESTYLE
Niset drejt Shqipërisë për të sjellë 100 mijë dollarë, Bebe Rexha nuk harron të lumturojë fëmijët pas sekondave të tmerrit (VIDEO+FOTO)

Teksa kanë kaluar gjashtë ditë nga tërmeti tragjik që përfshiu vendin tonë të martën e 26 nëntorit, ku vdiqën 51...

Close