X

Bebe Rexha mbërrin në Bubq dhe jep mesazhin prekës: Në venat e mia rrjedh gjak shqiptar, do të ndërtoj dy shtëpi

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, sapo ka mbërritur në Bubq, që është një ndër zonat e prekura nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit.

Në një mesazh për mediat, këngëtarja me origjinë shqiptare ka deklaruar se në venat e saj rrjedh gjak shqiptar dhe se nuk do të harrojë kurrë nga vjen, ndërsa ka theksuar se do të kontribuojë në ndërtimin e dy banesave të shkatërruar nga tërmeti.

“Nuk do harroj nga vij apo sa famë kam. Në venat e mia rrjedh gjak shqiptar. Do të ndërtoj dy shtëpi. Jam këtu për të ndihmuar shqiptarët”, tha ndër të tjera këngëtarja me origjinë shqiptare.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME, LIFESTYLE
‘…S’vrasin tërmetet por ndërtimet…’

Nga Kastriot Islami Tërmetet s’mund të parashikohen me saktësi, pra data dhe ora e saktë e ndodhjes së tyre. Por...

Close