X

Sulmi terrorist në Londër, njëri prej viktimave është Jack Merritt, i diplomuar në Universitetin e Cambridge

Njëri prej viktimave të sulmit terrorist, që ndodhi dje në Londër, është Jack Merritt, një i ri, i diplomuar në Universitetin e Cambridge.

Ai u vra nga një sulm me thikë, prej terroristit 28 vjeçar, Usman Khan.

Khan u qëllua për vdekje në vendngjarje nga policia, por vetëm pasi kishte marrë jetët e dy personave dhe kishte plagosur tre të tjerë.

Viktima tjetër që ndërroi jetë në këtë sulm, është një grua, por identiteti i saj nuk është bërë i ditur ende.

Kahn ishte një emër i njohur për autoritetet britanike, pasi ai u dënua për vepra terroriste në vitin 2012. Kahn u lirua nga burgu me kusht në dhjetor të vitit 2018.

/TPZ.al/

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, BOTA, LAJME
Katër ditë pas tërmetit të fortë, sizmologët: Situata drejt normalitetit, pasgoditjet e mëdha nuk kanë asnjë efekt dëmtimi

Që prej mëngjesit të 26 Nëntorit, kur vendi u godit nga një tërmet 6.3 ballë, janë shënuar plot 1260 nëngoditje...

Close