X

Pas Shqipërisë, tërmeti i fortë lëkund edhe vendin fqinj

Pas një seri lëkundjesh sizmike që kanë goditur Shqipërinë ditët e fundit, para pak minutash një tërmet me magnitudë 4,5 ballë të shkallës rihter ka lëkundur shtetin fqinj, Greqinë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 20 km në veri-perëndim të qytetit të Lamias dhe 171 km larg kryeqytetit Athinë.

Thellësia e lëkundjes ka qenë 80 km, ndërsa deri tani nuk ka raportime për dëme.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Zëri i Amerikës: Mbi 5200 të pastrehë dhe 1200 banesa të dëmtuara nga tërmetet në Shqipëri

Në Shqipëri, një bilanc i parë i dëmeve flet për mbi 1200 banesa të dëmtuara, disa dhjetra prej të cilave...

Close