X

Çmendet policia politike e Ramës, Xhulia Aliaj u arrestua sepse shpërndau një lajm nga një media italiane!

Xhulia Aliaj, 25 vjeç, u arrestua nga forcat e anti-terrorit, sepse autoritetet thonë se ka përhapur panik në rrjetet sociale.

Por, në fakt Xhulia ka shpërndarë një lajm nga një media italiane, “Avvenire” dhe statuset e saj, tregojnë se edhe vetë ka qenë e frikësuar dhe ka kërkuar që autoritetet të sqarojnë situatën.

Në këtë artikull, paralajmërohej çarja e depozitave të gazit në Porto Romano ndaj dhe Xhulia bënte apel përmes një statusi në rrjetin social: “I lutemi shtetit dhe autoriteteve te portit te naftes ne Porto-Romano te vleresojne gjendjen e depozitave me nafte dhe gaz. Kemi shume frike! Presim pergjigje!”.

Shqipëria ka arritur në ditë shumë të zeza, ku qytetarët po monitorohen dhe po arrestohen për shpërndarjen e lajmeve, nga policia politike e Edi Ramës.

Tragjedia me tërmetin, po shfrytëzohet për të mbjellë terror, për të goditur dhe denigruar mediat dhe për të kufizuar lirinë e shprehjes.

/TPZ.al/

LEXO EDHE:

Dom Gjergj Meta apel autoriteteve: Lironi menjëherë Xhulia Aliajn, arrestimi i saj është absurd!

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME, NË FOKUS
Dolën të gjallë nga rrënojat, pse vdiqën në spital disa orë më vonë Diena Karanxha, Klement Çupi dhe Saimir Gregu?

Diena Karanxha, Saimir Gregu dhe Klement Ccupi ishin mes 49 viktimave që shkaktoi tërmeti tragjik i tre ditëve më parë...

Close