X

FOTO/ “Dhimbja dhe solidariteti nuk njohin kufij”, tifozët grekë shpalosin banderolën prekëse për shqiptarët

Një solidaritet i jashtëzakonshëm ka ardhur nga Greqia, në këtë situatë të rëndë për popullin shqiptar, ku dhjetëra persona kanë humbur jetën si pasojë e tërmet tragjik.

Teksa më herët kishim shumë ekipe futbolli nga shteti helen dhe jo vetëm janë solidarizuar me këtë ngjarje, këtë herë mbështetja ka ardhur nga basketboll.

Tifozët e Panathinaikosit shpalosën një banderolë tepër emocionuese në sfidën ndaj Basconias, në mbështetje të popullit shqiptar duke shkruar: “Dhimbja dhe solidariteti nuk njohin kufij! Kurajo popullit shqiptar”.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, SPORT
Rama flet për “drogën” nga e cila nuk po ndahet dot

Kryeministri Edi Rama ka folur me tone të ashpra ndaj kritikave për masat që po merr qeveria e tij për...

Close