X

Plagoset me armë një person, niset në gjendje të rëndë drejt Spitalit të Traumës

Një person është qëlluar me armë zjarri në qytetin e Rubikut në Mirditë ndërsa sipas burimeve mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Pas dhënies së ndihmës së parë në Spitalin e Rrëshenit, është nisur drejt Spitalit të traumës në Tiranë pasi gjendja e tij është e rëndë.

Emri dhe mosha e të plagosurit ende nuk është bërë e ditur si dhe rrethanat e ngjarjes, ndërsa ende nuk konfirmohet nëse kemi të bëjmë me një tentativë për vrasje.

Mjekët kanë treguar se është paraqitur në ambientet e spitalit një i plagosur me armë zjarri ku pas ndihmë së parë është nisur drejt Tiranë.

Grupi hetimor po heton për shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes së rëndë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Përleshje fizike në Ersekë, vëllezërit dhunojnë 35-vjeçarin, i shkatërrojnë edhe makinën (Emrat)

Një sherr fizik në Ersekë ka përfunduar me plagosjen e një personi. Dy vëllezër kanë dhunuar me mjete të forta...

Close