X

Padia e Presidentit Meta për Ardian Dvoranin, ç’po ndodh në tre ProkuroriPadia e Presidentit të Republikës Ilir Meta për kreun e Këshillittë Emërimeve në Drejtësi Ardian Dvorani është dërguar në tre prokurori, ajo e Përgjithshme, e Krimeve të Rënda dhe e Tiranës.

Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku e ka shqyrtuar padinë e Presidentit Meta dhe ia ka kaluar Prokurorisë së Tiranës për të vendosur nëse do të nisë apo jo hetimet.

Ndërsa Prokuroria e Krimeve të Rënda ka 18 ditë afat për të shqyrtuar padinë e Presidentit, për të parë nëse është kompetente për regjistrimin e fillimit të hetimeve.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Alarm për bombë te bulevardi “Zogu I”, qytetari njoftoi policinë se…

Alarm për bombë te bulevardi “Zogu I” ne Tirane. Ka qene nje qytetar ai qe vuri alarmin duke bere edhe...

Close