X

“Kushtetuta është e shenjtë”, Vasili: DASH në krah të shqiptarëve, do drejtësi të pavarur, të pakapur nga Rilindja

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se DASH e dëshmoi edhe njëherë se qëndron në krah të shqiptarëve.

Vasili thekson se DASH foli sot për drejtësi të pavarur dhe të pakapur nga Rilindja.

Postimi i Petrit Vasilit:

Amerika e vlerave te medha!! Departamenti i Shtetit foli shume qarte:”ligji mbi gjithshka”.

Departamenti i Shtetit si gjithmone ne krah te shqiptareve, qe duan Drejtesi te pavarur dhe jo te kapur nga rilindja. Departamenti ne krah te shqiptareve qe Kushtetuten e kane te shenjte.

Departamenti ne krah te shqiptareve, qe duan Vetem e vetem Sundimin e ligjit, qe eshte ne themel te shtetit dhe lirive te qytetareve.

Shtetet e Bashkuara na bejne serish optimiste ne luften kunder kapjes se drejtesise,ne luften per mbrojtjen e Gjykates Kushtetuese dhe te demokracise vetem permes zbatimit te ligjit.

Faleminderit Amerike e vlerave te medha.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Dhjetë gozhdët e EPP në ‘arkivolin’ e Ramës

Nga Oerd Bylykbashi Rezolta e Partisë Popullore Europiane, e miratuar dje, heq çdo dyshim: Edi Rama është një kufomë politike...

Close