X

Katër fëmijë dërgohen në urgjencën e Golemit, dyshohet se janë helmuarDisa fëmijë kanë shkuar sot me shenja helmimi në qendrën shëndetësore në Golem. Sipas informacioneve të siguruara nga Dosja.al mësohet se fëmijët kanë kërkuar ndihmën e mjekëve dhe më pas janë dërguar në spitalin e Kavajës.

Mjekët kanë konstatuar se fëmiijët kanë pasur shenja intoksitikimi. Deri tani mësohet se shkak për helimimin ka qenë gazi.

Kanë qenë katër fëmijë, 2 djekë dhe 2 vajza duke lujtuar me njëri-tjetrin me spraj, dhe ja kanë drejtuar njëri tjetrit. Spraj është përhapur në ajër dhe është thithur prej tyre duke shkakruar dhe helmimin.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Alarmi për bombë te Sheshi Skënderbej, ja çfarë gjeti Policia brenda çantës së harruar

Ka rezultuar fals alarmi për bombë mëngjesin e sotëm në Sheshin Skënderbej, pasi një çantë e braktisur u gjet dhe...

Close