X

“Fshini menjëherë WhatsApp nga telefoni”, themeluesi i ‘Telegramit’ jep alarmin: Do t’ju bëhen publike çdo…

Themeluesi i aplikacionit rival Telegram, Pavel Durov, ka hedhur akuza të forta në drejtim të kompanisë rivale WhatsApp, duke thënë se përgjon përdoruesit.

“WhatsApp jo vetëm që nuk mbron mesazhet e përdoruesve të tij, por shërben si një spiun për të përgjuar fotografitë dhe datat e tjera multimediale që përdoruesit kanë jashtë WhatsApp-it. Nëse nuk jeni dakort me faktin që të gjitha fotografitë dhe mesazhet tuaja mund të bëhen publike një ditë, atëherë duhet të fshini WhatsApp nga telefoni,” tha Pavel Durov në kanalin e tij me 300 mijë ndjekës në Telegram.

Telegram është një aplikacion i vogël në krahasim me WhatsApp, me rreth 22 milion përdorues. WhatsApp ka rreth 1.6 miliard përdorues.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
Tmerret që përjetoi Alvini, rrëfimi i gazetarit: U detyrua të hante gjethe dhe fije bari për dhjetë ditë….

11-vjeçari Alvin Berisha, i cili pak javë më parë u nxor nga kampi Al Hol në Siri ka nisur një...

Close