X

Detajet/ Vdes drejtuesi, makina e shqiptarëve përplaset me kamionin

Një aksident i rëndë, i ndodhur në orët e mëngjesit të sotëm, i ka marrë jetën një të riu shqiptar si dhe ka lënë të lënduar rëndë po një tjetër shqiptar.

Aksidenti ka ndodhur në orën 4.45 të mëngjësit në autostradën e vjetër Thebës-Livadhia në Greqi.

Policia helene nuk jep detaje lidhur mbi identitetin e shqiptarit që ka humbur jetën, ndërsa është mjaftuar vetëm me moshën e tij, 49 vjeç.

Shqiptarët po udhëtonin me një Mercedes-Benz kur makina e tyre u përplas me një kamion.

Përplasja ishte aq e fortë, sa drejtuesi shqiptar i mjetit humbi jetën menjëherë në vendngjarje për shkak të plagëve të marra.

Policia arrestoi shoferin 60-vjeçar të kamionit që shkaktoi aksidentin me pasojë vdekje, ndërsa po punohet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Trump: Yovanovitch nuk e vari fotografinë time në ambasadë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e kritikoi ish-ambasadoren e SHBA-së në Ukrainë, Marie Yovanovitch, duke thënë se ajo...

Close