X

Derbi Partizani-Tirana do të luhet në “Air Albania”, FSHF pranon marrëveshjen financiare

Derbi Partizani-Tirana do të luhet në stadiumin e ri “Air Albania”, me klubin e kuq që ka gjetur dakordësinë me Federatën Shqiptare të Futbollit sa i përket detyrimit financiar.

Partizani do të paguajë tetë mijë euro, për të zhvilluar derbin në impiantin e ri. FSHF-ja ka vendosur që të përgjysmojë çmimin për qiranë e stadiumit duke marrë parasysh kostot e larta dhe situatën financiare të klubeve.

Ndryshe nga e kaluara, derbi i 5 dhjetorit pritet të ketë prani të madhe të tifozëve që këtë herë nuk do të kushtëzohen nga kapacitetet e stadiumit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Starova: Në Europian shkuam se na hapi rrugën Armenia, trajnerët shqiptarë do bënin më mirë

Sulejman Starova mendon se Shqipëria ka vepruar gabim që në fillim të eliminatoreve të Europianit. Në “Pressing”, trajneri i njohur...

Close