X

Skandali erotik i ambasadorit/ Ylli Rakipi: Nëse është e vërtetë duhet publikuar, të mos përdoret për shantazh

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në studion e ABC News me gazetaren Mirela Milori, për të folur për aktualitetin politik në vend. Ai është ndalur edhe tek akuzat që po qarkullojnë në media, se një ambasador ka patur mardhënie intime me një zyrtare të Rilindjes. Rakipi tha se nëse një gjë është e vërtetë dhe në interes të publikut, duhet të publikohet, ndryshe nuk duhet të përdoret për shantazh.

Kanë filluar të dalin fjalë që një ambasador tjetër, ka një video, që Rilindja i ka dhënë një zv ministre në përdorim. Duhet ta nxjerrin, ndryshe është shantazh, nëse është e vërtetë duhet të dalë. Për mua nuk ka rëndësi nëse është blerë një ambasador me dashnore“, u shpreh Rakipi. /TPZ.al/

LEXO EDHE:

Ylli Rakipi: Presidenti është institucioni i fundit që regjimi nuk ka kapur, disa ambasadorë janë pjesë integrale e regjimit

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Shkatërrohet banda e shqiptarëve në Itali, akuzohen për drogë, vjedhje e armë

Policia e Italisë, në mbrëmjen e 20 nëntorit 2019, në provincën e Perugia, ka arrestuar katër shtetas shqiptarë, të moshave...

Close