X

Po jepte leksion në klinikë, vritet djali i ish-presidentit gjerman


Një ngjarje tronditëse u regjistrua në një klinikë në Berlin të Gjermanisë.

Mjeku i njohur, prof. Dr. Fritz von Weizsaecker, u vra teksa po mbante një leksion për mëlçinë.

59-vjeçari është djali i ish-presidentit të ndjerë gjerman, Richard von Weizsaecker.
Policia thotë se ka arrestuar një 57-vjeçar për ngjarjen e rëndë. Ai nuk ishte person i njohur për forcat e rendit.

Agresori po e ndiqte leksionin në rresht të parë në departamentin e psikiatrisë. Krejt papritur ai nxori një thikë dhe sulmoi mjekun e njohur.

Edhe një person që ndërhyri, u plagos.

Ngjarja ka shokuar Gjermaninë, aq më tepër kur nuk dihet motivi i këtij krimi barbar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Pas takimit me opozitën, Meta sot pret në Presidencë, Alfred Moisiun, Bamir Topin dhe Bujar Nishanin

Presidenti i vendit Ilir Meta edhe sot do të vijojë me takimet e tij për krizën politike në vend. Pas...

Close