X

FOTO/ Një vit pas vrasjes së 32-vjeçarit, asnjë gjurmë për autorët

Ka kaluar një vit nga gjetja e trupit të pajetë të 32-vjeçarit Artur Lleshi në një tunel në fshatin Gjuras të Bulqizës, por ende nuk është gjetur autori i vrasjes. I afërmi i viktimës, Njazi Lleshi hedh dyshime se të riun mund ta ketë vrarë një banor nnga fshati Gjurë, emrin e të cilit nuk e bën të ditur.

“Pas 9 muajsh ai është gjetur 100 metër thellë në tunel i mbuluar. Dyshimet tona janë që është një bashkëpunëtor prej katundit që mund ta ketë bërë këtë veprim dhe ne kërkojmë që ky person të zbulohet”, – deklaron i afërmi i viktimës, raporton News 24.

Sipas tij, shpresat për drejtësi nga shteti janë shuar. Ai pohon se organet përgjegjëse nuk po bëjnë asgjë për gjetjen e autorit të vrasjes së Artur Lleshit.

“Unë e kërkoj si kushëri, të më ndihmojnë të gjendet autori i kësaj ngjarjeje. Policia e ka mbyllur çështjen. Nuk kam besim tek policia”, – deklaroi Lleshi.

32-vjeçari Artur Lleshi humbi kontaktet me familjaret e tij në prill të 2018. Artur Lleshi ishte nisur drejt Maqedonisë ku punonte prej 3 vitesh në Gostivar si çoban por nuk u kthye më. Pak muaj më vonë më 30 dhjetor të 2018, trupi i 32-vjeçarit u gjet i pajetë nga banorë të zonës dhe me shenja plumbash në një tunel të fshatit Gjuras të Bulqizës.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Këshilltari i Presidentit zbulon çfarë ka në videon, që implikon Ardian Dvoranin

Këshilltari juridik i Presidentit të Republikës, Bledar Dervishaj, i ftuar në emisionin “Tempora” në Ora News, tregoi në se çfarë...

Close