X

Presidenti Ilir Meta shpall “non grata” ambasadorin e OSBE-së, Borchardt

Presidenti Ilir Meta shpall “non grata” ambasadorin e OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchadt.

Kreu i Shtetit thotë se, drejtuesi i zyrës së OSBE-së në Shqipëri, nuk është më i mirëpritur në Presidencë për dy arsye:

E para, sepse Borchardt vuri në diskutim Dekretin e Presidentit për zgjedhjet vendore në Shqipëri në qershor 2019.

E dyta, sepse i tregoi publikisht gishtin e mesit qytetarëve shqiptarë.

Me poshtë dokumenti, ku Meta i drejtohet Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE-së në Kopenhagen, Zyrës së Presences së OSBE-së në Tirane dhe Drejtorisë së Protokollit të Shtetit të MEPJ në Tiranë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME, NË FOKUS
Krerët e partive jashtë parlamentare i përgjigjen ftesës së Metës, takimi nesër në Presidencë ( Detajet)

Presidenti i vendit Ilir Meta, ashtu siç kishte paralajmëruar, do të zhvillojë nesër me partitë jashtë-parlamentare. Takimi pritet që të...

Close