X

Basha në Divjakë: Kush komandon krimin nga burgu do t’i ‘prihet’ gjuha


“Kush është në burg dhe komandon krimin prej aty do t’i ‘prihet’ gjuha dhe nuk do të komandojë më prej aty”.

Ky ka qenë paralajmërimi i kryetarit të PD-së Lulzim Basha për të gjithë eksponentët e krimit që sundojnë ende nga burgu, ku mes tyre përmendi edhe Aldo Baren.

Në një takim me fermerët e Myzeqesë së Divjakës Basha tha se ende janë evidente rastet kur bota e krimit sundon nga burgu, duke shtuar se ai do të drejtojë një qeveri që do të vijë nga zgjedhjet e lira dhe të ndershme.

“Në kushtet e sotme me fat është ai që del fyt e fyt, shumica jeni të zhytur në borxhe dhe merrni borxhe për të larë borxhe. askush nuk i kupton këto në kalçeton e korrupsionit. Unë jam këtu për ti kuptuar gjërat me sytë e shqiptarëve.

Zgjidhja që ne ofrojmë është zgjidhje e përbashkët që buron nga ky bashkëbisedim dhe nga një qeveri e dalë nga vota e lirë e juaj.

Nuk do të jetë një qeveri e dalë nga krimi, nga Rrajët e Rrumat që diktojnë sot në qeveri. Zgjidhja do të vijë nga zgjedhjet e lira e të ndershme.

Ne po punojmë që ju të zgjidhni sa më shpejt qeverinë që ju ofron programin që ju mendoni se është më i miri për ju.

Kush është në burg dhe ka lidhje me krimin do t’i ‘prihet’ gjuha. Nuk do të komandojnë nga burgu e të bëjnë afera. Duan të kapin drejtësinë sepse e dinë se çfarë i pret nga drejtësia e vërtetë për zullumet që kanë bërë”, theksoi Basha.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Shteti ju sheh nga xhepat”, Basha me fermerët e Divjakës: I trajton shqiptarët si lopë për t’u mjelë

Stacioni i radhës për turin e takimeve për liderin e PD-së Lulzim Basha kanë qenë fermerët e Myzeqesë në Divjakë....

Close