X

Siri, shpërthen autobomba, 14 të vdekur

Të paktën 14 persona, mes të cilëve 9 civilë, kanë mbetur të vrarë pas një shpërthimi me autobombë në veri-lindje të Sirisë, pranë kufirit me Turqinë, në një qytet të kontrolluar nga ushtarakët turq.
Lajmin e bën me dije organizata kombëtare për të drejtat e njeriut me qendër në Londër.

Për momentin asnjë nuk e ka marrë përsipër sulmin. Një tjetër grup aktivistësh flasin për 12 të plagosur. Bomba ka shpërthyer në një stacion autobusësh dhe taksish. Atentatet e këtij tipi kanë shkaktuar shumë viktima në muajt e fundit në zonat e kufirit me Turqinë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA
Po planifikonte sulm terrorist, Ukraina ndalon një ndër “kokat” kryesore të ISIS

Agjencia e Intelegjencës së Ukrainës ka thënë se ka arrestuar një figurë kryesore të grupit ekstremist Shteti Islamik. Al-Bara Shishani,...

Close