X

VIDEO/ Itali, kapet një ton kokainë me vlerë 250 milionë euro


Një sasi rekord prej më shumë se një ton kokainë është sekuestruar në Itali.

Mediat fqinje shkruajnë se lënda narkotike ishte fshehur në një kontejner me banane, që vinte nga Amerika e Jugut dhe kishte si destinacion final Gjermaninë.

Gjatë aksionit, policia ka sekuestruar 1176 kg kokainë, e cila nëse shitej në treg kapte vlerën e plot 250 milionë euro. Në aksion kanë marrë pjesë Guardia di Finanza, Europol dhe antidroga italiane.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
“Shengeni ballkanik” – kërcënim për interesat kombëtare të shqiptarëve

Nga Frank Shkreli Jemi në vigjilje të 28 Nentorit, Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë.  Është kjo ditë e Nëntorit që...

Close