X

FOTO/ Lirohet i riu që “kërcënoi” Edi Ramën: Ishtë një shaka me shokët

Një shaka me shokët për pak sa nuk i ka kushtuar shtrenjtë një të riu nga Puka. Andrea Kurti është shoqëruar nga forcat e Anti-terrorit, pasi i ka dërguar disa SMS-së kërcënuese Kryeministrit Edi Rama. Kurti është vënë në lojë nga disa miq të cilët mësohet se e kanë sfiduar duke i thënë se nuk mund t’i dërgonte SMS kërcënuese kreut të qeverisë. Sipas tvklan.al të njëjtët mesazhe ai ia nisi i dhe shokëve.

Pas verifikimeve i riu është lënë i lirë. Kjo nuk është hera e parë që numri “1” i qeverisë merr kërcënime. Në dhjetor të 2014-s, Policia e Tiranës vuri në pranga avokatin Bashkim Hoxha pasi i dërgoi disa mesazhe ofenduese dhe kërcënuese kreut të qeverisë. Edi Rama u kërcënua edhe kur ishte në opozitë. Pas protestës së 21 Janarit 2011, policia arrestoi shtetasin Luan Rami. Nëpërmjet mesazheve ai kërcënoi liderin e opozitës me vdekje, pasi iu dogj makina gjatë protestës.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Meta: Nëse Kushtetuesja ligjëron votimet e 30 qershorit, kjo gjykatë ka rënë

Disa herë siguroi se do të jetë në Presidencë deri në 24 korrik 2022. Presidenti Ilir Meta thekson se zgjidhjen...

Close