X

Përplasja tek Astiri/ Zbulohen emrat e banorëve të plagosur nga policia


IKMT me mbështetjen e dhunshme të policisë ka nisur sot shembjen e banesave në zonën e Unazës së Re, ndërsa mes banorëve dhe policisë ka pasur përplasje dhe tensione.

Në spital deri në këto momente ishin shtatë persona nga unaza që po merrnin ndihmë të specializuar.

Ndërkohë që mësohet se numri i personave të plagosur nga dhuna e policisë ka shkuar në tetë, mes tyre është edhe protestuesja Lindita Protoduari.

Ndërkohë që ish deputetet e Partisë Demokratike Albana Vokshi dhe Dhurata Çupi kanë qenë në Spitalin e Traumës pas dhunës së ushtruar ndaj banorëve të Unazës së Re nga policia në orët e para të mëngjesit të sotëm

Ja emrat e të plagosurve:

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Dhuna e policisë mbi banorët, Albana Vokshi: Ka persona me kavilje të dalë dhe dhëmbë të thyer

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi thotë se policia ka ushtruar dhunë ndaj banorëve. Në një komunikim për gazetarët nga spitali...

Close