X

Tërmeti i fuqishëm trondit Francën, plagosen katër persona

Një tërmet i fortë ka goditur Francën jugore ditën e sotme, me pasoja në njerëz dhe me dëme materiale. Tërmeti ra në rajonet e Drome dhe Ardeche, ndërsa qytetet ku u ndie më fuqishëm tërmeti ishin Monpelje dhe Lion.

Mediat franceze bëjnë me dije, se katër persona u plagosën nga tërmeti 5.4 ballë që goditi vendin.

Franca nuk bën pjesë në zonën më të rrezikshme të lëvizjes së pllakave tektonike, ndaj tërmeti i sotëm i ka tronditur të gjithë qytetarët franceze.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
‘Dorëzohu se të vramë’, del FOTO nga vendngjarja, policia ndjek këmba-këmbës të fortin e Lezhës dhe qëllon me armë zjarri

Policia e Lezhës është angazhuar për kapjen e një personi të shpallur në kërkim, ndërkohë që janë dëgjuar të shtëna...

Close