X

VIDEO/ “Babi dua të takoj gjyshin”, më në fund realizohet takimi i shumëpritur i Alvin Berishës, momenti prekës kur i hidhet në qafë


11-vjeçari Alvin Berisha ka realizuar takimin e shumëpritur të tij me gjyshin, të cilin nuk e kishte harruar as për pesë vite në kampin e ‘Al Hol-it’ në Siri.

Pasi mbërriti dje në shtëpinë e tij në Itali, Alvini ka realizuar takimin me gjyshin, të cilin e ka përqafuar menjëherë pa asnjë ngurrim tek shkallët e pallatit të tij.

Alvini nuk ndalet së përqafuari gjyshin e tij, teksa nga videoja duket fytyra e tij e lumtur.

Historia e Alvin Berishës

Historia e 11-vjeçarit u bë publike nga emisioni investigativ italian “Le Ienne”, ku me ndihmën e gazetarëve, pas pesë vitesh kërkimeve në fund, i ati i dëshpëruar Afrim Berisha, arriti të depërtonte në kampet e Sirisë dhe takoi të birin, në 25 shtator të këtij viti.

Tre ditë pas publikimit të investigimit të “Le Iene” për rastin e fëmijët 11 vjeç dha dorëheqjen edhe Genti Gazheli, ambasadori i Shqipërisë në Turqi, por të prekurit nga historia e të voglit shqiptar nuk u dorëzuan.

Italianë, shqiptarë dhe njerëz anembanë botës bashkë me median ushtruan presion mbi qeverinë shqiptare dhe organet kompetente në mënyrë që 11-vjeçari të hidhej sërish në krahët e të atit dhe këtë herë për të mos u larguar më kurrë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
E ‘spiunuan’ komshinjtë, 50-vjeçarit nga Kamza i gjendet pushkë në banesë, prangoset nga policia

Një 50-vjeçar është arrestuar nga Policia pasi mbante pa leje në banesën e tij një armë zjarri dhe 14 fishekë...

Close