X

Aksident i rëndë në Greqi, humb jetën 38-vjeçari shqiptar

Një aksident i rëndë ka ndodhur dot në Greqi, ku ka humbur jetën një 38-vjeçar shqiptar.

Sipas mediave greke, aksidenti ka ndodhur ka ndodhur në orët e para të mëngjesit dhe aksidenti fatal ka ndodhur në autostradën e vjetër në Chania-Kissamos.

Aleksandër Zhidro, nga Korça, po drejtonte makinën, teksa ka humbur kontrollin dhe është përplasur për vdekje.

Ai është dërguar në spitalin e qytetit të Hanias ku dhe është konfirmuar vdekja e tij. Autoritetet po hetojnë shkaqet e aksidentit dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
30 vite nga rënia e Murit të Berlinit! Monika Kryemadhi “skanon” zhvillimet e tri dekadave: Shqipëria ka mbetur thuajse në të njëjtin stad

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka skanuar ngjarjet përmes së cilave ka kaluar Shqipëria, që nga rënia...

Close