X

Seanca për Arbër Çekajn, gjykatësja vonohet se priste verdiktin e Vetingut, mungon sërish Maks Haxhia

Me 23 minuta vonesë ka filluar paraditen e sotme seanca gjyqësore për Arbër Çekajn në Gjykatën për Krime të Rënda.

Shkak për vonesën është bërë kryesuesja e trupit gjykues, Daniela Shirka, e cila mori konfirmimin në detyrë mëngjesin e sotëm nga KPK, në kuadër të Vetting-ut.

E megjithatë, seanca për dosjen e 613 kg kokainë është shtyrë për në datën 20 nëntor, ora 10:00, pasi mbrojtësit e Donaldo Lushajt nuk u paraqitën në seancë.

Gjithashtu, edhe avokati Maks Haxhia nuk ishte i pranishëm për të disatën herë me radhë, për arsye të gjendjes shëndetësore.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Nuk më lënë të shkoj në shkollë dhe mami vishet si ninxha”, prokurori italian kujton fjalët e Alvinit: Ka shumë fëmijë për të shpëtuar

“Të thashë se do ktheheshe në shtëpi. Je bërë i madh, je një burrë i vogël tani”. Alvin është pak...

Close