X

Pas dëbimit për vjedhje rikthehen sërish në Itali, pranga tre shqiptarëve

Policia italiane ka arrestuar tre shqiptarë, ndërsa akuzohen për një sërë vjedhjesh. Sipas mediave italiane, shqiptarët janë arrestuar edhe herë të tjera dhe janë dëbuar në Shqipëri për të njëjtën vepër.

Kjo masë shtrënguese nuk i ka frenuar aspak shqiptarët, por përkundrazi ata gjetën mundësi tjetër dhe me pasaporta false prekën sërish tokën italiane duke mos harruar “pasionin” e vjetër.

Kreu i grupit ishte një 30-vjeçar. Ai qarkullonte në zonën e La Spezia-s me një makinë tip “Golf”, e cila rezultonte e vjedhur. Gjithashtu edhe dy shqiptarët e tjerë ishin së bashku në makinë me “kapon” e grupit, ku pas kontrolleve u faktua se njëri prej tyre , ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME
Tentoi të fusë 60 gramë kanabis, arrestohet punonjësi i burgut të Rrogozhinës (Emri)

Një punonjës i burgut të Rrogozhinës është arrestuar mbrëmjen e sotme, pasi po tentoi të fuste drogë në qeli. Mësohet...

Close