X

Njerëzit bllokohen në qendrat tregtare, përmbytjet masive përfshijnë veriun dhe qendrën e Anglisë

Ditën e sotme mediat e huaja kanë raportuar se një rajoni verior dhe ai qendror i Britanisë së Madhe është përfshirë nga përmbytje masive, ku për pasojë mijëra njerëz po evakuuohen nga zonat më të zonat e rrezikuara, të cilat janë Yorkshire dhe Midlands.

Këto janë edhe dy qytetet më të rrezikuara nga këto përmbytje të pazakonta.

Sipas mediave të huaja rreth 35 familje janë larguar për në Mansfield, duke qenë se shtëpitë e tyre dolën jasht funksionit nga niveli i lartë i ujit.

Por nga ana tjetër, banorët e këtyre qyteteve janë bllokuar në vende të ndryshme ku ato punojnë apo jetojnë, ndërsa është vënë re që një numër i konsiderueshëm njerëzish janë bllokuar në qendra tregtare dhe lokale./Mirror

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Familja e Katsifas letër kryeministrit grek, Mitsotakis: Sakrifica e Kostandinit duhet të njihet, të zbardhet ngjarja

Prindërit e Konstantinos Katsifas i kanë dërguar një kërkesë Kryeministrit Grek Mitsotakis për të ushtruar presion diplomatik tek pala shqiptare...

Close