X

Shqiptari tentoi të grabiste bankën, policia i vihet në ndjekje, kapet në kohë rekord

Një shqiptar nga Kosova ka tentuar të grabisë me armë një banke në zonën e Adliswil, pjesë e Kantonit të Zyrihut në shtetin e Zvicrës. Mediat vendase raportojë se shqiptari sapo ka dalë nga banka ka tentuar të largohet me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, por policia u vu në ndjekje dhe më pas e ka vënë në pranga.

Siç bën të ditur Policia Kantonale e Zyrihut, në aksionin për kapjen e personit në fjalë nuk ka pasur njerI të lënduar. Shqiptari ka arritur të hyjë në filialin e bankës, ndërsa ka kërcënuar me armë të pranishmit duke ua drejtuar një revolver dhe duke kërkuar t’ia dorëzonin paratë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Atentati ndaj prokurorit/ Kush është modelja e marrë në pyetje?

Prova të reja janë gjetur mesa duket në dosjen e atentatit ndaj prokurorit Ndoja në datë 1 nëntor në Shkozet...

Close