X

Franca publikon listën, dy yjet që mungojnë kundër Shqipërisë

Trajneri i Francës, Didier Deschamps ka publikuar listën e lojtarëve për dy sfidat e fundit kualifikuese ndaj Moldavisë më 14 nëntor dhe tri ditë më pas do të udhëtojë drejt Tiranës për t’u përballur me Shqipërinë.

Në listë, pa dyshim bie në sy mungesa e mesfushorit Paul Pogba dhe e portierit Hugo Lloris të dëmtuar, ndërsa Mbappe është gati për këtë sfidë, pasi në të parën nuk ia doli të ishte në fushë.

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës do të luhet më 17 nëntor.

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, SPORT
Parlamenti në Kosovë, ja si do të jetë konfigurimi i ri i Legjislativit. 39 gra do të jenë…

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë pas publikimit të rezultatit njofton se në legjislaturën e re, në Parlament do të...

Close