X

Temperatura deri në 2 °C, moti për çdo qytet


Moti ditën e sotme parashikohet i kthjellët deri në orët e mesditës dhe më pas shtim gradual vranësirash mesatare deri dhe të dendura.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak prej orëve të pasdites në zonën e jugperëndimit reshje do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash.

Më pas reshjet e herëpashershme dhe të dobëta shtrihen në pjesën më të madhe të territorit.

Mjegull e mjegullinë në mëngjes dhe në mbrëmje përgjatë luginave dhe në bregdet.
Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 1-5m/s, në bregdet deri 8m/sek.
Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër    10/22 diell re/shi

Kukës    2/16 diell re/shi

Lezhë    8/23 diell re/shi

Dibër    2/17 diell re/shi

Durrës    13/23 diell re/shi

Tiranë    12/25 diell re/shi

Elbasan    12/24 diell re/shi

Berat    7/25 diell re/shi

Vlorë    11/23 diell re/shi

Korçë    3/20 diell re/shi re

Gjirokastër    3/20 diell re/shi

Sarandë    14/23 diell re/shi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Nga vrasja në plazh, tek shpëtimi nga dënimi me nëntë vite burg, zbulohen bëmat e “të fortit” të Vlorës. Çfarë iu gjet sot Eduart Xhezos

Eduart Xhezo, i cili sipas bluve “është person me precedent të theksuar kriminal në fushën e krimeve ndaj personit dhe...

Close