X

Po transportonin drogë me makinë, arrestohen tre shqiptarë në Kroaci

Policia kroate ka arrestuar tre shqiptarë të cilët po transportonin një sasi të konsiderueshme lëndë narkotike.

Ndalimi i shqiptarëve u bë në hyrje të pikës së kalimit kufitare në Karasovici.

Dyshimet e policisë u përforëcuan pas kontrolleve të kryera ndaj një automjeti të drejtuar nga një 56 vjeçar shqiptar.

Ku brenda mjetit ndodheshin edhe dy shqiptarë të tjerë, përkatësisht 44 dhe 36 vjeç

Policët e Stacionit të Policisë Kufitare Gruda, në bashkëpunim me doganierët, gjetën 39,485 kg marihuanë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Ambasadorja e re e SHBA: Do të ul Ramën dhe Bashën në tavolinë

Diplomatja Yuri Kim, e propozuar nga Presidenti amerikan Donald Trump, për ambasadore në Shqipëri ka dalë sot në një seancë...

Close