X

Gjykata lë në burg xhaxhain e vëllezërve Kusi, iu gjet armë në banesë


Gjykata e Tiranës ka dhënë arrest me burg për Lulzim Kusim për armëmbajtje pa leje.

Kusi është xhaxhi i Griseldin dhe Albano Kusit që akuzohen për vrasjen e Indrit Çelajt.

Pas vrasjes, Lulzim Kusit iu gjet kallashnikov në banesë. Ai u arrestuar vetëm pak ditë më parë.

26-vjeçari, Indrit Çelaj, ndërroi jetë në spital, një ditë pasi u plagos pas një konflikti për kondicionerin me dy djemtë e pronarit të vilës të Bujar Kusit, Griseldin dhe Albanon.

Djemtë e Kusit që sipas Policisë janë autorët të cilët e qëlluan Çelajn me një plumb në kokë, janë shpallur në kërkim. Griseldo dhe Albani Kusi janë emra të njohur për botën e krimit, pasi kanë precedentë të mëparshëm penal.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
DETAJE/ Ekstradohet në Greqi ukrainasi Maryan Yatsula, killeri me pagesë u arrestua në Kakavijë

Ekstradohet në Greqi një ukrainas i akuzuar për vrasje, i cili fshihej në Shqipëri. Shtetasi Maryan Yatsula, 28 vjeç ishte...

Close