X

Negociatat/ Hahn: Përgjegjësia për këtë dështim nuk është e dy vendeve, ishte BE që s’mbajti premtimin për shkak të problemeve të brendshme

Komisionieri Europian për Politikat e Fqinjësisë dhe Bisedimet për Zgjerim, Johannes Hahn, me anë të një postimi nëTëitter shkruan se shkak për mos hapjen e negociatave të Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me BE-në nuk është e dy vendeve.

”Dhe që të jetë e qartë: Përgjegjësia për këtë dështim nuk është e Shqipërise dhe Maqedonise se Veriut, qe me te drejte shpresuan per nje vendin pozitiv. Ata e bene punen e tyre! Ishte BE qe nuk mbajti premtimin per shkak te problemeve te brendshme. Kjo gje e demton besueshmerine e BE jo vetem ne Ballkanin Perendimor, por edhe pertej!”.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Kunati i vrasësit dhe trafikantit të kokainës, kush është biznesmeni që i vunë tritol në “Benz-in” luksoz

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e ndodhur mëngjesin e sotëm, në rrugën “Siri Kodra”, ku shpërtheu...

Close