X

“Euroaktiv”: Franca Danimarka me Holanda kundër hapjes së negociatavePër çështjen e negociatave “Euroaktiv” shkruan se të njëjtin qëndrim si Franca kanë edhe Danimarka me Holandën.

“Në samitin e Këshillit të BE dje, Danimarka dhe Hollanda u bashkuan me Francën në shprehjen e kundërshtimit të tyre për hapjen e bisedimeve të pranimit në BE me dy vendet e Ballkanit. Paris pranoi përpjekjet e Shkupit, veçanërisht pas marrëveshjes së ndryshimit të emrit me Greqinë, por në rastin e Shqipërisë, të tre vendet shprehën shqetësime për përparimin e reformave të nevojshme.”, thuhet në shkrim.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Negociatat/ Basha për Euroactiv: Vendimi i Këshillit Europian nuk është ai që dëshironim dhe shpresonim

“Vendimi i Këshillit Europian nuk është ai që dëshironim dhe shpresonim”, është shprehur kreu demokrat Lulzim Basha për “Euroactiv”. “Tani e...

Close