X

Çfarë ndodhi me Macron? “Euractiv”: Shmangu mediat, nuk u pa më të hynte në…

Presidenti francez Emmanuel Macron u përball me debate dhe diskutime në diten e parë të samitit në Bruksel, ku liderët e 28 vendeve anëtare te BE, diskutuan mbi zgjerimin e Unionit.

Franca i ka thënë “Jo” hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedonine e Veriut dhe ka vendosur veton.

Por mediat e specializuara për ceshtjet në Brukel, te dhenat i kane nga burimet e tyre diplomatike ne BE, pasi deklarata te vete Macron nuk ka pasur.

Siç shkruan “Euractiv” sot, Macron ka shmangur plotësisht bërjen e deklaratave publike mbi zgjerimin gjatë këtij samiti.

Pas mbledhjes ne diten e pare te samitit, ai ka dale nga dera e pasme ne oret e para te mengjesit, dhe sipas Euractiv, ai nuk ka marre me pjese.

“Nuk e ka kaluar me pragun e deres kete mengjes”, shkruan media e specializuar per ceshtjet e BE./

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Reagon Qendra e Vetëvendosjes në Tiranë: “Mini-Schengeni”, emri i ri i sferës së Serbisë

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë ka bërë një deklaratë pas takimit në Novi Sad të Serbisë mes Ramës-Vucicit dhe...

Close