X

Çfarë tha Macron për Shqipërinë, përkthimi fjalë për fjalë (VIDEO)Presidenti frances Emanuel Macron e bëri të qartë dje se ishte kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas tij BE ka probleme të brendshme dhe për momentin nevojitet një reformim i procedurës së zgjerimit, pastaj të flitet për hapjen e negociatave për këto dy vende. E fortë ishte sidomos deklarata e tij, kur tha se e kishte të vështirë t’u shpjegonte francezëve hapjen e negociatave për Shqipërinë, kur ky shtet është i dyti në Francë për numrin e madh e azilantëve. Shihni në videon më poshtë të përkthyer në shqip nga Exit.al këtë pjesë të deklaratës së Macron.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME, VIDEO
I zuri vendin Bashës në Parlament, shihni si i shqipton fjalët deputetja e opozitës së re

Në seancën e sotme parlamentare ka folur edhe deputetja Majlinda Halilaj, e cila u përpoq të denonconte “Korporatën e Investimeve”,...

Close