X

Rama tregon shifrat për rritje të punës, ‘masakrohet’ nga qytetarët: Po vdesim për bukë, po hamë me listë (KOMENTET)


Kryeministri Edi Rama ka deklaruar dje se numri i punësimeve në Shqipëri është rritur ndërsa sipas tij papunësia ka rënë.

“MIRËMËNGJES dhe me këtë #FAKT të vlerësuar edhe në Raportin e fundit të Bankës Botërore, ju uroj një javë të mbarë”, shprehet Rama. Në grafikun që ka publikuar shihet se papunësia ka shkuar në vlerën e 11.5%.

Ndaj tij nuk kanë munguar edhe komentet nga qytetarët, ku i theksojnë Ramës se njerëzit po vdesin për bukë.

Ndërsa një tjetër i shkruan, edhe pse ka 10 vite që shkon tek Zyra e Punës, asnjëherë nga qeveria nuk i është ofruar punë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Nuk mund të marrë tjetër,” mungon avokati Haxhia, shtyhet seanca për Arbër Çekaj

Shtyhet seanca për Arbër Çekaj, biznesmenin e akuzuar për trafikun e 613 kg kokainë nga Ekuadori që u kapën në...

Close