X

VIDEO/ Veprim prej ordineri, Borschard i OSBE u nxjerr gishtin e mesit protestuesve

E turpshme për një qytetar dhe diplomat perëndimor, por e vërtetë.

Ambasadori i OSBE në Tiranë Berndt Borschardt ka qenë protagonist i një sjelljeje prej ordineri mbrëmjen e sotme.

Teksa banorë të Unazës së Re dhe përfaqësues të opozitës, gjendeshin përpara Drejtorisë së Policisë së Tiranës, pas arrestimit të ish deputetit Klevis Balliu dhe disa protestuesve të tjerë, ambasadori i përshëndeti duke ngritur gishtin e mesit.

Në vend që t’ju dalë në krah, ashtu siç do të bënte çdo qytetar normal perëndimor, Borschardt në fakt zgjodhi një rrugë tjetër, atë që do ti kishte hije vetëm një rrugaçi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME
Nuk ka datë për Shqipërinë, BE e lodhur me lindjen

Analizë e Bloomberg Shpresat e Ballkanit për fillimin e negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian janë “në fije të perit”...

Close