X

Vjosa Osmani dhe Albin Kurti takim për krijimin e koalicionit


Pak ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme, që e nxorën të parën Lëvizjen Vetëvendosje me një diferencë të ngushtë në vota me LDK-në, krerët e të dy partive janë takuar sot për herë të parë për të biseduar për një koalicion paszgjedhor.

Takimi ka nisur në orën 12:00 në hotel Sirius në Prishtinë.

Ky është takimi i parë në mes të dy partive pas zgjedhjeve të gjashtë tetorit, që e nxorën të parën Vetëvendosjen, ndërsa LDK-ja doli e dyta me një diferencë jo shumë të madhe në vota.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, BALLKAN, LAJME
Negociatat/ Nuk ka marrëveshje, Franca shkon në ekstrem

Nga Nikos Chrysoloras, BLOOMBERG Diplomatët e vendeve të BE nuk bien dakord për vendimin që merret për Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Close