X

VIDEO/ Pica e birra, si u ndërpre darka nga plumbat e kallashnikovit në Kavajë. Ish-i dashuri hyri nga dhoma e fëmijëve


Dera është e hapur, nuk ka as policë asnjë shenjë të njerëzve që kanë hyrë e kanë dalë nga apartamenti tip ‘duplex’ në lagjen numër 2 të qytetit të Kavajës.

Por shenjat e asaj çfarë ka ndodhur një natë më parë janë më se të dukshme.

Gazetarja Dorjana Bezat ka qenë sot në apartamentin e Marsida Qatjas, 30-vjeçares, nënë e tre fëmijëve, e cila dyshohet të jetë molla e sherrit e konfliktit që përfundoi me vrasjen e një 41-vjeçari dhe plagosjen e shefit të sigurisë së burgut të Durrësit.

Në tavolinë ka ende ushqime të lëna përgjysmë pasi 41-vjeçari Dritan Haxholli hyri me kallashnikov dhe qëlloi me breshëri.

Makarona, mish, kuti picash, shishe birre e në dysheme një këpucë e vogël fëmije. Pellgu i gjakut i dukshëm në mes të vendit, shenja dhune në mure e shenja plumbash.

Në katin e sipërm duket se policia e ka kthyer përmbys shtëpinë e 30-vjeçares ndërsa i frikshëm është fakti se 41-vjeçari Dritan Haxholli ka hyrë me kallashnikov nga dhoma e fëmijëve të mitur pasi duket grila e shqyer e dritares së ballkonit./ BW

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
VIDEO/ Berisha: Ndal terrorit policor ndaj të pamposhturve të Unazës së Re!

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje qeverisë dhe Policisë së Shtetit të ndalin terrorin policor ndaj banorëve që protestues...

Close