X

Ndahet nga jeta aktori dhe komediani i njohur Charles Elmer Taylor

Aktori dhe komediani i njohur Charles Elmer Taylor ka ndërruar jetë të dielën në moshën 84-vjeçare. Lajmi u bë i ditur fillimisht nga publicisti i tij Harlan Boll. Në një intervistë për CNN, Boll bëri me dije se Taylor u shtrua javën e kaluar për shkak të një komplikimi shëndetësor në një spital në Los Angeles.

I njohur për rolet e tij në Broadway dhe filmin “Home Alone”, Taylor i pati fillesat e akrimit gjatë shërbimit të tij në Luftën Koreane. Ai ishte gjithashtu zëri i shumë filmave për fëmijë si “DuckTales the Movie: Treasure of the Lost Lamp”, “Tom and Jerry: The Movie”, si dhe të “Scooby-Doo and the Monster of Mexico”.

Charles Elmer Taylor lindi më 13 janar të vitit 131, në Washington D.C.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Letra lutëse e grave të qeverisë për Holandën trazon klerin dhe zemëron organizatat e të drejtave

Tetë anëtare gra të Këshillit të Ministrave të Shqipërisë mësohet t’i kenë dërguar një letër lutëse qeverisë dhe parlamentit të...

Close