X

Ky është viktima në Kavajë, u vra nga polici pas sherrit për të dashurën


Del fotoja e viktimës, Dritan Haxhollit i cili humbi jetën pas sherrit me të dashurën në Kavajë. Viktima mbante dy emra Dritan Haxholli dhe Tan Peza.

Si ndodhi ngjarja e rëndë?

Fillimisht ka pasur një sherr me mesazhe mes vajzës me inciale M.Q dhe viktimës Dritan Xhahollit. Haxholli pas mesazheve të tensionuara me të dashurën e tij, e ka njoftuar atë që do të shkojë në banesën e saj për t’u “sqaruar”.

Vajza duke e ditur tipin e tij, ka njoftuar për ndihmë katër persona të tjerë, mes tyre edhe Bledar Toçi.

Më pas Dritan Haxholli ka hyrë në banesën e vajzës me iniciale M.Q rreth orës 00:40 të mëngjesit të sotëm, ku aty ishte edhe efektivi i policisë.

Pas konfliktit, Dritan Haxholli ka qëlluar me armë zjarri tip kallashnikov ndaj efektivit të policisë duke e plagosur atë.

Menjëherë është përgjigjur me breshëri plumbash edhe efektivi, ku ka mbetur i vrarë Haxholli. Bledar Toçi ndodhet jashtë rrezikut për jetën në spital.

Mësohet se gruaja M.Q., është e martuar dhe burri i saj ndodhet në Itali.

Po kështu policia ka bërë kontroll në banesën e efektivit Toçi dhe vëllait të tij dhe ka gjetur tetë doza hashashi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
VIDEO/ Hyrje e dhunshme, shenja gjaku, ja vendi ku ndodhi vrasja në Kavajë

Ky është vendi ku ndodhi sherri e më pas vrasja në Kavajë. Në pamjet e siguruara për “BalkanWeb” duken shenjat...

Close