X

Temperatura deri në 30 °C, moti për çdo qytet


Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot moti parashikohet i kthjellët me vranësira të kalimtare prej orëve të mesditës në zonën e qendrës dhe atë të veriut.

Prej orëve të vona të darkës në zonën e veriperëndimit priten reshje shiu me intensitet të ulët.

Mjegull dhe mjegullinë prej orëve të pasdites, kryesisht në juglindje përgjatë luginave të lumenjve.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-juglindje me shpejtësi deri 1-10 m/sek, duke u shoqëruar me një valëzim të forcës 0-1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 12/25 diell re

Kukës 10/23 diell re

Lezhë 12/26 diell re

Dibër 8/23 diell re

Durrës 13/26 diell re

Tiranë 14/29 diell re

Elbasan 12/29 diell re

Berat 10/30 diell re

Vlorë 14/27 diell re

Korçë 10/22 diell re

Gjirokastër 10/27 diell re

Sarandë 13/28 diell re.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Gazeta holandeze “shuplakë” për qeverinë: Europoli s’funksionon në një vend ku drejton krimi

Holanda, për çështjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në ka dalë sërish kundra, pas qëndrimit të saj skeptik për muaj...

Close